Lopšelio-darželio taryba

Informacija

Įstaigos taryba – aukščiausia lopšelio-darželio savivaldos institucija, telkianti tėvus (globėjus), pedagogus, darbuotojus svarbiausiems lopšelio-darželio veiklos tikslams ir uždaviniams numatyti ir įgyvendinti.

Įstaigos tarybos sudėtis 2023-2026 m.

Eil. Nr. Vardas, pavardė Atstovavimas Pareigos taryboje

Bendruomenės atstovas

Narys

Įstaigos tarybos funkcijos

• Teikia siūlymus dėl Lopšelio-darželio strateginių tikslų, uždavinių ir jų įgyvendinimo priemonių.
  • Pasirenka Lopšelio-darželio veiklos įsivertinimo sritis, veiklos kokybės įsivertinimo atlikimo metodiką, analizuoja įsivertinimo rezultatus ir priima sprendimus dėl veiklos tobulinimo.
  • Pritaria Lopšelio-darželio strateginiam planui, Lopšelio-darželio metiniam veiklos planui, Lopšelio-darželio vidaus darbo tvarkos taisyklėms, kitiems Lopšelio-darželio veiklą reglamentuojantiems dokumentams, teikiamiems Lopšelio-darželio direktoriaus.
  • Teikia Lopšelio-darželio direktoriui siūlymus dėl Lopšelio-darželio nuostatų pakeitimo ar pildymo, Lopšelio-darželio vidaus struktūros tobulinimo.
  • Svarsto lopšelio-darželio lėšų naudojimo klausimus.
  • Kiekvienais metais svarsto ir vertina Lopšelio-darželio vadovo metinę veiklos ataskaitą ir teikia savo sprendimą dėl ataskaitos Lopšelio-darželio teises ir pareigas įgyvendinančiai institucijai.
  • Kreipiasi į savininko teises ir pareigas įgyvendinančią instituciją ir prašo įvertinti Lopšelio-darželio direktoriaus darbą, jeigu jo metų veiklos ataskaitą įvertina nepakankamai.
  • Turi teisę gauti visą informaciją apie Lopšelio-darželio veiklą.
  • Svarsto metodinės tarybos, savivaldos institucijų ar Lopšelio-darželio bendruomenės narių iniciatyvas ir teikia Lopšelio-darželio direktoriui siūlymus.
  • Svarsto Lopšelio-darželio metines veiklos ataskaitas ir teikia siūlymus Lopšelio-darželio direktoriui, savininko teises ir pareigas įgyvendinančiai institucijai ar jos įgaliotam asmeniui dėl Lopšelio-darželio veiklos tobulino, saugių vaikų ugdymo ir darbo sąlygų sudarymo, talkina formuojant Lopšelio-darželio materialinius, finansinius ir intelektinius išteklius.
  • Svarsto Lopšelio-darželio direktoriaus teikiamus klausimus.

Įstaigos tarybą reglamentuoja