Vilniaus lopšelio-darželio „Pasaka“ muzikinio ugdymo projektas „Šoku, groju ir dainuoju“

Informacija

Muzikinio ugdymo projektas apjungia dainavimą, šokį, muzikavimą, senovinių tradicijų puoselėjimą, papročius. Jame prasmingai, noriai ir aktyviai dalyvaus visa įstaigos bendruomenė įvairiose muzikinėse, etninėse veiklose, tradiciniuose muzikiniuose ir liaudies renginiuose. Veiklų metu siekiama ugdyti vaikų muzikos ir kūrybos poreikį, meninę ir etninę kultūrą, lavinti ugdytinių muzikos skonį, plėsti dainų repertuarą, populiarinti atlikėjų meninę saviraišką, kūrybiškumą. Skatinti bendradarbiavimą Vilniaus miesto lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenėje ir su kitomis ikimokyklinio ugdymo įstaigomis, bendruomenėmis. Muzikinio ugdymo projektas „Šoku, groju ir dainuoju“ skirtas lopšelio-darželio „Pasaka“ ugdytiniams, jų tėvams, bendruomenei, kitų ugdymo įstaigų vaikams ir bendruomenei.

Tikslas: ugdyti vaikų meninius įgimtus bei įgytus gebėjimus dainuojant, grojant, žaidžiant, šokant, puoselėjant bei tobulinant ugdytinių muzikines galias, žadinti vaikų iniciatyvumą, kūrybiškumą, savarankiškumą, bendravimą ir bendradarbiavimą, norą dalyvauti ir patirti kūrybinį džiaugsmą muzikinėse ir etnokultūrinėse veiklose.

Uždaviniai:

1. Tenkinti ugdymo, gabumų ir kūrybiškumo atskleidimo, saviraiškos poreikius, sudarant papildomas galimybes patirti sėkmę.
  2.   Siekti įsiklausyti ir pajusti muzikos keliamas emocijas, ugdytis muzikinį intelektą, jausmų kultūrą, empatiją, kaip sėkmingo bendravimo pagrindą.
  3. Pažinti įvairias muzikos formas, susipažinti su muzikinės ir etninės kultūros palikimu.
  4. Gerinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp bendruomenės narių, su kitomis ugdymo įstaigomis.
  5. Plėsti įstaigos pasiekimų sklaidą.

Veiklos kryptys: koncertiniai renginiai įstaigoje ir išvykose į kitas įstaigas, muzikiniai spektakliai, dalyvavimas miesto ir respublikos renginiuose. Šventės, pramogos, akcijos, festivaliai, parodos, ekskursijos, atviros veiklos, parodos, konkursai.

Projektą koordinuoja muzikinio ugdymo projekto komanda.