Vilniaus lopšelio-darželio „Pasaka“ gamtos pažinimo ir aplinkosauginio ugdymo projektas „Gamtos saugotojai

Informacija

Gamtos aplinkosauginis ugdymas – tai viena iš svarbiausių ugdymo sričių, siekiant išsaugoti gamtą, bei užtikrinti įgyvendintų gamtosaugos darbų ilgalaikį efektą. Vaikas, siekiantis analizuoti, tyrinėti, pažinti gamtą, geba atpažinti ir suprasti jos svarbą bei vertę. Ugdytinis, keliaudamas ekologiniu takeliu, turi unikalią galimybę artimiau susipažinti su gyvąja ir negyvąja gamta, pajausti esąs jos dalis, suvokti atsakomybę už pasaulio išsaugojimą. Gamtos pažinimas prasideda nuo vaiko artimiausios aplinkos – šeimos, lopšelio-darželio bei kt., gyvosios ir negyvosios gamtos stebėjimo. Vaikai geriausiai pajaučia gamtą patys patirdami sąlytį su ja, galėdami stebėti, liesti, analizuoti, eksperimentuoti... Vienas efektyviausių būdų tai pasiekti – projekto organizavimas. Projektinė veikla – veiksmingas ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo būdas, skatinantis vaiką būti aktyviu, iniciatyviu įvairios veiklos metu. Vykdant šią veiklą, vadovaujamasi vaiko interesais, atrandama galimybių vaiko tyrimams, eksperimentams, atradimams. Projektinė veikla svarbi savo integralumu ir vertinga vaiko bendros veiklos galimybių gausa. Šiuo projektu siekiama ugdyti aplinkosauginį vaiko mąstymą, skatinti suvokti aplinkos saugojimo svarbą, suvokti, kad kiekvienas žmogus, net ir mažas vaikas, savo veiksmais gali ir turi įvairiais būdais prisidėti prie gamtos pažinimo, išsaugojimo.

Tikslas: skatinti vaikus tyrinėti, analizuoti, eksperimentuoti ir įtvirtinti žinias apie gamtą, ugdyti aplinkosauginę savimonę, skatinanti bendravimą ir bendradarbiavimą įtraukiant įstaigos bendruomenę į projekto įgyvendinimo veiklas.

Uždaviniai:

1. Skatinti norą pajusti, pažinti, suvokti gamtinę aplinką, atrandant ryšį su gyvąją, negyvąją gamta.
  2. Atkreipti vaikų ir bendruomenės narių dėmesį į žmogaus daromą neigiamą poveikį gamtai.
  3. Lavinti vaikų fantaziją, kūrybiškumą, saviraišką per įvairias į vaiką orientuotas veiklas.
  4. Formuoti nuostatą veikti gamtos labui.

Veiklos kryptys: akcijos, projektai, konkursai, edukacinė veikla.

Projektą koordinuoja gamtos pažinimo ir aplinkosauginio ugdymo projekto komanda.