Visuomenės aplinkosauginis švietimo projektas „Atradimų džiaugsmas stebint, tyrinėjant, analizuojant, saugant gamtą“

Tikslas – skatinti Vilniaus lopšelio-darželio „Pasaka“ bei kitų ugdymo įstaigų vaikus stebėti gyvosios ir negyvosios gamtos reiškinius, juos tyrinėti, analizuoti, įtvirtinti žinias apie meteorologinius reiškinius ir jų sąsajas su augalais, reflektuoti, ugdyti aplinkosauginę savimonę, plėtoti bendravimą ir bendradarbiavimą su įstaigos bendruomene, socialiniais partneriais.

Įgyvendinimo laikas - 2024 m. rugpjūtis – lapkritis 

Projektas finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2024 metų specialiosios programos partvirtintų asignavimų.

Projekto trumpas apibūdinimas, aktualumo pagrindimas - projektas skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams lavinti saviraišką per įvairias į vaiką orientuotas veiklas, formuoti nuostatą veikti gamtos labui. Sudaryti sąlygas, kad patys vaikai galėtų atrasti, patirti pažinimo džiaugsmą, atsakingai priimtų sprendimus ir jais pasitikėtų,  imtųsi atsakomybę už gamtos išsaugojimą. Atsižvelgiant į šiuolaikinio vaiko poreikius, pomėgius, turimą patirtį besikeičiančiame gamtos vyksmą metų cikle, ugdyti gebėjimą ir nusiteikimą, naudotis gamtos pasaulį aiškinančiomis žiniomis ir gamtos tyrimo metodais. Siekiama, kad vaikai perimtų esmines meteorologinių reiškinių ir augalų sąsajas sąvokas ir sampratas, įgytų gebėjimų. Visos projekto metu sukurtos ir naudojamos priemonės orientuotos į novatoriškumą,  kurios padės pažinti, atrasti, tyrinėti, bandyti, atlikti, ieškoti atsakymų, svarstyti ir vertinti.

Laukiami rezultatai – Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai lankydamiesi Vilniaus lopšelio-darželio „Pasaka“ teritorijoje turės galimybę informacinių priemonių pagalba domėtis bei įtvirtinti žinias apie meteorologinius reiškinius, jų pasikeitimą, prognozę, stebėti ir analizuoti gamtoje vykstančius procesus skirtingomis oro sąlygomis, suprasti oro kaitos svarbą gamtai ir įtvirtinti jos išsaugojimą per praktinę ir žaidybinę veiklą. Vaikai, per praktinę veiklą plės akiratį, turtins gamtinę patirtį, formuosis vertybinę nuostatą skatinančią pažinti, analizuoti, puoselėti ir tausoti savo miesto, šalies gamtinę aplinką. 

Projekto veiklos:  

  • įrengta lopšelio-darželio „Pasaka“ teritorijoje žalioji  edukacinė aplinkos erdvė „Meteorologijos stotis“;

organizuota:

  • Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų edukacinė patyriminė veikla „Aš - mažasis meteorologas“;
  • Vilniaus miesto priešmokyklinio ugdymo vaikų proto mūšis „Viskas apie orą“;
  • Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų/globėjų, mokytojų nuotraukų paroda „Vilniaus miestas dobilo žiede“;
  • Respublikinė mokytojų teorinė – praktinė konferencija „Vaikų gamtamokslinis patirtinis ugdymas(is) per praktines veiklas“.
  • Elektroninis dienynas
  • Priėmimas į lopšelį-darželį
  • DUK
  • Tėvams