Vilniaus lopšelio-darželio „Pasaka“ sveikatingumo ugdymo projektas „Sveikatos stiprintojai“

Informacija

Norint įgyti sveikos gyvensenos įpročius, turime skirti laiko judėjimui bei aktyviai veiklai. Judėjimas – tai  gyvybės eliksyras, kuris laiduoja normalų vaiko vystymąsi, suaugusiųjų sveikatą ir ilgaamžiškumą. Fizinis aktyvumas padeda išsaugoti ir stiprinti sveikatą, gyvenimo kokybę ir fizinį pajėgumą. Nuo mažų dienų pajaustas judėjimo džiaugsmas ir meilė sportui ugdo sveiką gyvenimo būdą vaikui suaugus.

Tikslas: didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį poreikį judėti.

Uždaviniai:

1. Lavinti fizinius įgūdžius: vikrumą, jėgą, lankstumą, kūno laikyseną, suteikti judėjimo džiaugsmą, ugdyti judesių kultūrą, tenkinti natūralų poreikį judėti.
  2. Harmoningai lavinti stambiąsias ir smulkiąsias raumenų grupes.
  3. Supažindinti su ikimokyklinės jogos pradmenimis (per linksmus pasakojimus, paveikslėlių pagalba), atsipalaidavimo, pusiausvyros, bei kvėpavimo technikomis, siekti viso organizmo sveikatos ir galių.
  4. Padėti suprasti ir įvaldyti supaprastintų sporto šakų techniką ir taktiką, ugdyti gebėjimą bendravimo ir bendradarbiavimo komandoje ir grupėje nuostatas bei elgesį, laikytis elementarių elgesio taisyklių fizinėje veikloje.
  5. Lavinti pastabumą, dėmesio koncentraciją.
  6. Skatinti bendruomenės bendravimą ir bendradarbiavimą dalyvaujant ir organizuojant renginius įstaigos, Vilniaus, šalies mastu.

Veiklos kryptys: akcijos, projektai, konkursai, edukacinė veikla.

Projektą koordinuoja sveikatingumo ugdymo projekto komanda.