Meninis edukacinis projektas „Muzikinis spektras“

Informacija

Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant trims ikimokyklinio ugdymo įstaigoms: Vilniaus lopšeliui-darželiui „Pasaka“, Vilniaus lopšeliui-darželiui „Molinukas“, Vilniaus Markučių lopšeliui-darželiui. Meninis edukacinis projektas „Muzikinis spektras“ skirtas skatinti priešmokyklinio amžiaus vaikų muzikinių gebėjimų ugdymui(si), muzikos pažinimui ir atlikimui, muzikinių įspūdžių kaupimui, tarpusavio bendravimui ir bendradarbiavimui.  Siekiant  įgyvendinti projektą, yra taikomi šie metodai: dainavimas (liaudies ir autorinių dainų atlikimas), grojimas (kūno perkusija, tradiciniai ir netradiciniai muzikos instrumentai), muzikos klausymas (populiarioji, akademinė, liaudies muzika vaikams), kūrybinės užduotys (improvizacija, judesys, ritmika, viktorinos).   Veiklos organizuojamos siekiant įgalinti vaiką praktiškai veikti muzikinėje aplinkoje. Visos projekto metu sukurtos ir naudojamos priemonės orientuotos į novatoriškumą, tenkinančios vaiko smalsumą ir atliepiančios tokius vaiko pažinimo būdus kaip girdimasis, regimasis, kinestetinis.

Tikslas: padėti vaikams atrasti, sužinoti bei praktiškai išbandyti įvairius muzikavimo metodus, būdus ir galimybes, ugdyti(is) muzikinius gebėjimus bei įgūdžius, kaupti emocinius ir muzikinius įspūdžius. Skatinti mokytojų kolegialų bendravimą ir bendradarbiavimą dalijantis pedagogine patirtimi.

Projekto laukiami rezultatai: vaikai, aktyviai veikdami savo ir kitose ugdymo įstaigose, praturtins  meninę, socialinę, pažinimo, kūrybiškumo  kompetencijas, patirs gyvo muzikavimo ir bendravimo džiaugsmą. Projekto metu  pedagogai stiprins bendradarbiavimo tinklus, gilins profesines kompetencijas, dalinsis gerąja  patirtimi,  skatins ir stiprins  tarpusavio ugdymą(si) be sienų.

Numatoma projekto perspektyva: palaikyti jau esamą ir toliau plėtoti komunikaciją su socialiniais partneriais miesto lygmeniu. Siekti, kad tokio pobūdžio meninio ugdymo veiklos būtų įgyvendinamos  ne tik kaip projektinė veikla, bet taptų ugdymo proceso dalimi.