Edukacinė-kūrybinė veikla „Rudens mandala“

• Paskelbta: 2023-11-20
  • Kategorija: Edukacija

Rugsėjis – gamta ruošiasi žiemos miegui. Lauke taip smagu. Krenta gilės ir kaštonai, žydi paskutinės gėlės, keičiasi medžių spalva, medžiai jau subrandino savo sėklas.

Lopšelyje-darželyje „Pasaka“ 2023-10-23/27 dienomis vyko projektinė savaitė „Rudens mandala“, kurią organizavo įstaigoje veikianti gamtos pažinimo ir aplinkosauginio ugdymo projekto komanda. Parengiamieji darbai vyko visą savaitę. Smagu rinkti, rūšiuoti, uostyti, komponuoti. Viso darželio vaikai žino, kad spalio mėnesį darželio vidiniame kieme vyks mandalų dirbtuvės. Grupėse vaikai aptarė kaip jos atrodo iš ko gaminamos. Gamtinę medžiagą rinko ne tik savo teritorijoje, skatino įsijunti šeimas, kad nuvyktų į mišką, pasižvalgytų kokios spalvos, kokia įdomesnė medžiaga miške. Po tokių išvykų vaikai mielai dalijosi savo įspūdžiais, patyrimais.  Pedagogai, tėvai bei vaikai kaupė rudens derliaus gėrybes, gamtinę medžiagą, aptarinėjo vaisių ir daržovių naudą sveikatai, analizavo, grožėjosi spalvomis. Galiausiai viena iš įstaigos erdvių virto kūrybine dirbtuve. Vaikai su pedagogais iš įvairiausių rudens gėrybių sudėliojo spalvingas mandalas. Kiekvienos grupės mandala vis kitokia, kas naudojo gėles, kas lapus, kas medžių vaisius, kai kas net išbandė kaštonų dažymą. Vaikams buvo smagu dalyvauti, pamatyti kaip dirba kiti. Grupėse kūrė gražius darbelius, kuriais pasipuošė įstaigos koridoriai.